• +48 534 029 029

Audi

audiAudi to niemiecka marka samochodów osobowych, która należy do koncernu Volkswagen. Samochody produkowane są w Niemczech, Węgrzech oraz w Brazylii. Historia Audi sięga roku 1899, kiedy w Kolonii powstało przedsiębiorstwo Horch, założone przez Augusta Horcha.

Na początku XX wieku spółka miała problemy finansowe i założyciel odszedł z firmy. Założył jednak nowe przedsiębiorstwo, ale w tym wypadku nie mógł już nazwać do swoim nazwiskiem. Przetłumaczył je na łacinę i nazwał swoją nową działalność Audi.  W 1932 roku połączyła się ona z Horch i dwoma innymi przedsiębiorstwami, co do dziś symbolizuje logo marki, czyli cztery, przeplatające się pierścienie.

Marka zasłynęła zwłaszcza z czterech, najpopularniejszych osiągnięć technicznych. Pierwsze z nich to Audi A2 1.2TDI, czyli model spalający średnio 3 litry oleju napędowego na 100 kilometrów. Kolejna chluba marki to podwójnie widlasty silnik W12 o  mocy 420 KM oraz pojemności 6 litrów. Marka Audi może być dumna również z silnika widlastego diesla, który po raz pierwszy został zaprezentowany w modelu Audi Q7. Kolejnym dokonaniem Audi jest napęd na 4 koła Quattro.

Marka Audi produkuje auta małe, kompaktowe, samochody klasy średniej i wyższej. W ofercie są pojazdy luksusowe, auta typu coupe, samochody terenowe oraz kabriolety. Marka przedstawia również wiele ciekawych projektów samochodów, które dopiero ma zamiar wypuścić na rynek.

Audi sponsoruje wiele klubów piłkarskich oraz zespołów z Europy. Angażuje się w promowanie szeregu imprez sportowych.

Marka to synonim niemieckiej solidności i bogatej oferty, która zaskakuje nawet najbardziej wymagających klientów. Stawiasz na to, co najlepsze? Wybierz niemiecką precyzję w połączeniu z finezją i dobrym smakiem.

Interesuje Cię naprawa i regeneracja sprzęgła w samochodzie Audi?

Skontaktuj się z nami, nasi konsultanci pomogą Ci dobrać usługi i części, odpowiednie do Twojego modelu.

Dokonaj zamówienia telefonicznie: +48 609 888 868 | +48 609 888 838

Dokonaj zamówienia poprzez e-mail: kontakt@centrumsprzegiel.pl