• +48 534 029 029

BMW

bmwBawarskie Zakłady Silnikowe, znane bardziej pod skrótem BMW to niemieckie przedsiębiorstwo motoryzacyjne, produkujące samochody osobowe, skutery oraz motocykle.

Historia przedsiębiorstwa sięga roku 1916, kiedy to niemiecki konstruktor, Gustav Otto wraz z konstruktorem ze Szwajcarii, Karlem Rappem założyli przedsiębiorstwo motoryzacyjne i nazwali je BFW, co po polsku oznacza Bawarką Fabrykę Samolotów. Dwa lata później przemianowali są na BMW AG, czyli Bawarską Fabrykę Silników. Na początku działalności produkowali silniki wyłącznie na potrzeby lotnictwa wojskowego i to właśnie od śmigła samolotu zaczerpnięto inspirację do logo marki, które w oprawie niezmienionej formie przetrwało do dnia dzisiejszego.

BWM z racji swojej działalności w czasie I wojny światowej otrzymywało ogromne wsparcie ze strony Niemiec. Do firmy dołączali znakomici eksperci, co zaowocowało rozwojem przedsiębiorstwa i budową nowoczesnych hal produkcyjnych.

Po wojnie marce zabronione produkcję silników samolotowych, więc BWM zaczęło szukać rynku zbytu wśród właścicieli ciężarówek, samochodów osobowych i łodzi. Ten moment można uznać na początek motoryzacyjnej działalności marki. Motocykl BWM R32 był pierwszym pojazdem, wyprodukowanym przez firmę.

Późniejsze lata były czasem produkcji pierwszych samochodów osobowych. Jednym z najbardziej kultowych modeli marki jest słynny BMW 328. Rozsławił on BMW jako markę, produkującą samochody sportowe.

Obecnie BMW jest właścicielem również dwóch innych marek samochodowych: marki MINI i Rolls-Royce. Produkuje samochodowy osobowe sportowe i luksusowe klasy wyższej.

Jesteś zainteresowany naprawą i regeneracją sprzęgieł w samochodach BMW? Zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą.

Dobierzemy usługi i produkty, jakich potrzebujesz.

Dokonaj zamówienia telefonicznie: +48 609 888 868 | +48 609 888 838

Dokonaj zamówienia poprzez e-mail: kontakt@centrumsprzegiel.pl