• +48 534 029 029

Ford

fordFord Motor Company to przedsiębiorstwo z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, w Dearborn. Spółka została założona w Detroit w 1903 roku przez Henry’ego Forda, od którego nazwiska pochodzi jej nazwa. Koncern miał do dyspozycji własne huty, kopalnię, las oraz wiele rodzajów transportu: kolej, samoloty oraz statki. Fabryka zatrudniała ponad 100 tysięcy osób. Od 1904 roku funkcjonowała zagraniczna filia Forda w Kanadzie. Modele Forda produkuje się tam do dziś.

W 1908 roku pojawił się Ford Model T, będący pierwszym samochodem w produkcji seryjnej. Zastąpił do Ford Model A, produkowany od 1927 roku. Od 1922 roku do koncernu należy również marka Lincoln, produkująca luksusowe samochody na ternie Stanów Zjednoczonych.

Pierwsza fabryka Forda w Europie powstała w 1911 roku w Manchester, w Anglii. Kilkanaście lat później otwarto filię w Niemczech i Francji. W latach 80-tych zaczęto produkować modele z nadwoziem typu hatchback.

Dziś Ford jest znanym przedsiębiorstwem motoryzacyjnym, produkującym na szeroka skalę samochodowy osobowe, w tym auta typu coupe, vany i minivany, SUVy, kabriolety i samochody terenowe. Zajmuje się też dystrybucją samochodów dostawczych, furgonów, pick-upów, samochodów ciężarowych, autobusów i maszyn rolniczych.

Jeśli potrzebujesz zregenerować sprzęgło w swoim samochodzie marki Ford, trafiłeś pod właściwy adres.

Dysponujemy wysokiej jakości częściami do Twojego auta i profesjonalny sposób przeprowadzamy naprawę systemu sprzęgła. Skontaktuj się z nasza firmą!

Dokonaj zamówienia telefonicznie: +48 609 888 868 | +48 609 888 838

Dokonaj zamówienia poprzez e-mail: kontakt@centrumsprzegiel.pl