• +48 534 029 029

Hyundai

hyundaiKoncern Hyundai Group został założony w 1947 roku przez Chung Ju-yunga w Korei Południowej. Na początku działał jako przedsiębiorstwo budowlane, jedno w największych w kraju. Niestety, w kwietniu 2013 roku stanął na skraju bankructwa, jak wiele innych, koreańskich firm. w efekcie konieczne było podzielenie koncernu na mniejsze firmy. Jedną z nich był koncern Hyundai Motor Company, zajmujący się produkcją motoryzacyjną.

Początki działalności przedsiębiorstwa datuje się na rok 1968. Za pierwszy, samodzielny model marki uważa się model Hyundai Pony. W Stanach Zjednoczonych sprzedawany był jako Hyundai Excel. W roku 1982 została wprowadzona ulepszona wersja modelu, a mianowicie Hyundai Pony 2. W Polsce jego następcą był Hyundai Accent, ale marka zaistniała na naszym roku dopiero w roku 1993.

Obecnie marka zajmuje się produkcją samochodów osobowych, samochodów dostawczych oraz autobusów. W skład oferty wchodzą między innymi modele miejskie, takie jak Hyundai i20. Niewielki, kompaktowy samochód idealnie nadaje się do jazdy po mieście. Marka produkuje również samochody klasy wyższej w typie limuzyn, takie jak model Genesis. Został zaprezentowany na początku 2008 roku. Wersja Genesis II generacji na rynki zagraniczne będzie sukcesywnie wprowadzany od 2014 roku. modelem sportowym marki jest Hyundai Santa Fe. Jest dostępny jako przestronny SUV. Podobnym modelem jest kompaktowy crossover, Hyundai Tuscon.

Ciekawym modelem jest Hyundai Veloster, posiadający tylne drzwi tylko z jednej strony. Marka z pewnością jeszcze nie raz nas zaskoczy, proponując samochody, idealnie wpasowany w oczekiwania współczesnego klienta.

Poszukujesz części do samochodu marki Hyundai? A może chcesz przeprowadzić profesjonalną regenerację sprzęgła?

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty oprócz oryginalnych części służymy również poradą i fachowym wsparciem.

Dokonaj zamówienia telefonicznie: +48 609 888 868 | +48 609 888 838

Dokonaj zamówienia poprzez e-mail: kontakt@centrumsprzegiel.pl