• +48 534 029 029

Mazda

mazdaMazda jest japońskim koncernem motoryzacyjnym z siedzibą w mieście Hiroszima. Początek marki datuje się na rok 1920, kiedy Jujiro Matsuda założył firmę Toyo Cork Kogyo wraz z grupą japońskich inwestorów. Na początku przedsiębiorstwo zajmowało się produkowaniem obrabiarek.

Prace produkcyjne nad pierwszym samochodem rozpoczęły się w latach dwudziestych i w 1931 roku powstał pierwszy samochód marki Mazda. Była to trójkołowa bagażówka Mazda-go.  Te pojazdy były połączeniem samochodu z motocyklem, produkowane je seryjnie. Po pewnym czasie zaczęto eksportować je do Chin.

W 1934 roku firma zmieniła nazwę na Mazda, pod jaką znana jest do dziś.

Od 1940 roku zaczęto produkcję samochodów osobowych, ale II wojna światowa wymusiła przerwanie prac. Zrzucenie bomby na Hiroszimę w 1945 roku spowodowało zniszczenie połowy fabryki. Dopiero po jej odbudowie możliwe było wznowienie działalności marki.

Kluczowym momentem dla Mazdy okazał się dok 1960 kiedy zaprezentowano model Mazda R360. Był to pierwszym czterokołowy samochód, zaprojektowany w Japonii. Firma jest dumna również z modelu Mazda Carol, czyli pierwszego samochodu z nadwoziem typu sedan.

Filozofią marki jest dostarczanie przyjemności z jazdy. W ostatnich latach dołączyło do niej dbanie o środowisko naturalne i promowanie ekologicznej motoryzacji. Na potwierdzenie tych tez w 2007 roku mazda zdecydowała się obniżyć w swoich samochodach spalanie nawet o 30 procent.

W Polsce Mazda działa od 2008 roku pod nazwą Mazda Motor Poland. W ciągu pierwszych trzech lat na naszym rynku koncern sprzedał tu ponad 10 tysięcy pojazdów.

Dysponujemy oryginalnymi częściami do samochodów Mazda i przeprowadzamy wszelkie prace, związane z naprawą i regeneracją sprzęgieł.

Skorzystaj z naszej, wyjątkowej oferty.

Dokonaj zamówienia telefonicznie: +48 609 888 868 | +48 609 888 838

Dokonaj zamówienia poprzez e-mail: kontakt@centrumsprzegiel.pl