• +48 534 029 029

Opel

opelOpel to niemieckie przedsiębiorstwo motoryzacyjne, produkujące samochody osobowe. Zostało założone w 1862 roku przez Adama Opla. Na początku jego działalność obejmowała produkcje maszyn do szycia, później do oferty włączono również produkowanie rowerów. Wytwarzanie samochodów rozpoczęto w 1899 roku.

Momentem przełomowym koncernu okazał się właśnie ten czas, ponieważ właśnie wtedy została podpisana umowa z producentem podwozi, Friedrichem Lutzmannem, działającym w Dessau. Dzięki tej współpracy jeszcze pod koniec XX wieku w fabryce Opla wyprodukowano pierwszy samochód. Był to pojazd ręcznie montowany, rozwijał maksymalną prędkość o wartości 20 km/h. łącznie wyprodukowano tylko 11 takich samochodów.

Kolejne lata to czas następnych premier Opla, w tym produkcja modeli motocykli. Pierwsza wojna światowa sprawiła, że fabryka Opla zaczęła wytwarzać samochody ciężarowe. W 1918 roku wznowiono produkcję rowerów. Pierwszym, ekskluzywnym modelem koncernu był Opel Regent. Powstało tylko 25 egzemplarzy tego samochodu.

Obecnie koncern Opla jest drugim co do wielkości niemieckim przedsiębiorstwem motoryzacyjnym. Na terenie Polski samochody tej marki produkuje się w fabryce, w Gliwicach. Opel produkuje różnorodne samochody osobowe, są to zarówno modele klasy A, B i C, mini vany i vany, samochody w typie kombi oraz SUV-y.

Polecamy swoje usługi w zakresie naprawy i regeneracji sprzęgła w pojazdach marki Opel. Posiadamy profesjonalne i oryginalne części do samochodów tej marki.

Skontaktuj się z nami i przekonaj się, jak możemy odmienić Twój samochód!

Dokonaj zamówienia telefonicznie: +48 609 888 868 | +48 609 888 838

Dokonaj zamówienia poprzez e-mail: kontakt@centrumsprzegiel.pl