• +48 534 029 029

Najczęściej zadawane pytania


Budowa sprzęgła
Budowa sprzęgła opiera się o trzy, podstawowe elementy którymi są tarcza, docisk oraz łożysko. Każdy z tych elementów odpowiedzialny jest za prawidłowe przełożenie momentu obrotowego.
Na czym polega naprawa sprzęgła?
Naprawa sprzęgła polega na jego całkowitym rozebraniu oraz wymianie wszystkich, uszkodzonych podzespołów z jakich zbudowane są tarcza, docisk i łożysko, bądź też w razie konieczności wymiana tych elementów.
Sprzęgło, a koło dwumasowe?
Poprawna praca sprzęgła jest ściśle związana z poprawną pracą koła dwumasowego. Jeżeli jeden z tych elementów nie będzie funkcjonował poprawnie, funkcjonowanie całego układu będzie również wadliwe. Dlatego też dokonując regeneracji koła dwumasowego, zalecamy również dokonanie regeneracji i ewentualnych napraw sprzęgła.
Jak działa koło dwumasowe?
Dzięki zastosowaniu dwóch mas, oraz zespołu sprężyn koło dwumasowe redukuje powstające w wyniku pracy silnika, silne drgania, dzięki czemu nie są one przenoszone do układu skrzyni biegów.
Jakie są objawy zużytego koła dwumasowego?
Wyróżnić można dwa, najbardziej typowe objawy uszkodzenia koła dwumasowego, którymi są hałasy wydobywające się z okolicy skrzyni biegów (zwłaszcza na biegu jałowym) oraz szarpanie podczas zmiany biegów.
Przyczyny awarii koła dwumasowego?
Najczęstszą przyczyną uszkodzeń koła dwumasowego jest jego niewłaściwa eksploatacja w postaci generowania dużych obciążeń, na krótkich odcinkach jazdy. Ponadto koło dwumasowe znacznie częściej ulega awarii w samochodach eksploatowanych wyłącznie w ruchu miejskim.
Ile kosztuje koło dwumasowe?
Koszt nowego elementu sięga niekiedy nawet 3 tys. zł. Jeżeli chodzi natomiast o podzespoły zregenerowane, w naszej firmie jest to koszt około 800zł.
Na czym polega regeneracja koła dwumasowgo?
W największym skrócie, powiedzieć można, iż regeneracja koła dwumasowego polega na jego rozmontowaniu, wymianie uszkodzonych podzespołów i ponownym montażu. Pełen proces regeneracji koła dwumasowego w naszej firmie opisujemy na tej stronie.
Jaki jest koszt regeneracji koła dwumasowego?
Koszt regeneracji samego koła dwumasowego waha się pomiędzy 600zł, a  800zł, w zależności od tego czy konieczna jest wymiana zewnętrznej obudowy. W przypadku podzespołów montowanych w autach lub maszynach nietypowych, prosimy o wcześniejszy kontakt w celu indywiadualnego ustalenia kosztów.
Czy opłaca się regenerować koło dwumasowe?
Koszt regeneracji koła dwumasowego jest kilka razy mniejszy aniżeli zakup elementu nowego. Każdy zregenerowany przez naszą firmę element stanowi pełnowartościową część, na której sprawne działanie udzielamy 12 miesięcznej gwarancji.
Jaka jest trwałość zregenerowanej dwumasy?
Trwałość zregenerowanego przez nas koła dwumasowego jest taka sama jak nowego podzespołu.