• +48 534 029 029

Renault

renaultKoncern samochodowy Renault działa we Francji od 1899 roku. Jest jednym z największych tego typu przedsiębiorstw na świecie. Zatrudnia około 130 tysięcy pracowników na całym świecie, z czego ponad 60 tysięcy pracuje na terenie Francji, gdzie narodziła się marka. Firma została założona przez Fernanda, Louisa oraz Marcela Renault, a ich pierwszy warsztat mieścił się pod Paryżem, na terenie rodzinnej posesji, a dokładniej: w pomieszczeniu na narzędzia.

Po roku przedsiębiorstwo braci zatrudniało ponad 100 pracowników i produkowało prawie 80 samochodów. W kolejnym roku powstał znak firmowy marki. Na początku działalności bazowano na silnikach innej produkcji, ale od 1902 roku samochody wyposażane były w silniki produkcji Louisa Renault.

W czasach I wojny światowej firma produkowała samochody i silniki na potrzeby wojska. Niestety, pod koniec II wojny światowej atak bombowy zniszczył prawie całą fabrykę. Po śmierci braci zakłady upaństwowiono i zaczęto produkcję kolejnych modeli Renault.

Obecnie marka jest jedną z najbardziej znanych na świecie, produkuje samochody osobowe, dostawcze, terenowe, sportowe, ale również modele coupe, SUV-y czy vany. Najpopularniejszymi modelami marki są: Renault Clio, Renault Megane, Renault Laguna czy Renault Scenic. Fabryki koncernu zlokalizowane są we Francji, Belgii, Hiszpanii, Rumunii czy w Słowenii.

Szukasz firmy, która zajmuje się naprawianiem i regeneracją sprzęgła w samochodzie Renault? Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Zajmujemy się wszelkimi pracami, związanymi z regeneracją sprzęgła, ale dysponujemy również oryginalnymi częściami do tych samochodów.

Dokonaj zamówienia telefonicznie: +48 609 888 868 | +48 609 888 838

Dokonaj zamówienia poprzez e-mail: kontakt@centrumsprzegiel.pl