• +48 534 029 029

Skoda

skodaDziałalność czeskiej marki Skoda na rynku można podzielić na dwa okresy, które miały istotny wpływ na to, jak koncern prezentuje się obecnie. Pierwszym etapem było samo powstanie marki, które miało miejsce w 1950 roku. Ponad 30 lat wcześniej, Emil Skoda, kierownik działu produkcji w firmie metalurgicznej przejął zakład od zamożnego hrabiego, ale szybko nadał nowy bieg działalności fabryki. Z branży metalurgicznej przemianowała się na motoryzacyjną i zaczęła produktowa samochody.

Mniej więcej w tym samym czasie rozwija się firma Laurin & Klement, założona pod koniec XIX wieku przez rowerzystów oraz mechanika. Na początku firma zajmowała się produkowaniem rowerów, ale później do oferty dołączyło wytwarzanie motocykli. Gdy pojazd odniósł sukces w wyścigu, firma stała się znana. Od tej pory firma zdecydowała się na rozszerzenie działalności i rozpoczęła produkcję samochodów. Na początku XX wieku do sprzedaży trafił pierwszy model marki, a mianowicie L&K F z silnikiem o pojemności 2,5 litra. Sukcesy na rynku skłoniły markę do poszukiwania na rynku wspólników. W 1925 znalazła odpowiedniego partnera, doszło bowiem do fuzji z firmą, założoną przez Emila Skodę.

Obecnie Skoda jest jedną z najpopularniejszych marek samochodów na świecie. W ofercie można znaleźć modele niewielkie i typowo miejskie, takie jak Skoda Fabia lub Skoda Octavia ale również luksusowe limuzyny, takie jak Skoda Rapid czy Skoda Superb. W ofercie skoda posiada również modele samochody terenowe, takie jak Skoda Yeti oraz wersję dostawczą, czyli model Skoda Pickup.

Polecamy swoje usługi w zakresie naprawy i regeneracji sprzęgła w samochodach Skody.

Nasza oferta obejmuje zarówno doradztwo, wykonywania działań naprawczych jak i dystrybucję oryginalnych części tej marki. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Dokonaj zamówienia telefonicznie: +48 609 888 868 | +48 609 888 838

Dokonaj zamówienia poprzez e-mail: kontakt@centrumsprzegiel.pl