• +48 534 029 029

Mercedes Benz

mercedesMercedes Benz to jedna z najbardziej prestiżowych marek na świecie, produkująca samochody osobowe, ciężarowe, dostawcze i autobusy. Nazwa koncernu pochodzi od hiszpańskiego imienia damskiego. Mercedes oznacza łaskę. Imię to nosiła córka Austriaka Emila Jellinka, który był wielkim entuzjastą motoryzacji i wielokrotnie startował w wyścigach, właśnie pod pseudonimem Mercedes. Na początku 1990 roku jego pseudonim stał się również nazwą produktu, w porozumieniu z wytwórnią Daimler-Motoren-Gesellschaft stworzono bowiem pierwszy silnik Daimler-Mercedes.

Obecnie Mercedes Benz produkuje różnorodne samochody, klasyfikowane jako auta prestiżowe i luksusowe. Samochody osobowe marki można podzielić na auta klasy niższej, średniej oraz wyższej. Do klasy niższej należą najmniejsze modele marki, w tym samochody z nadwoziem typu sedan. Do klasy średniej zaliczamy modele kombi oraz mniejsze i większe coupe. Samochody klasy wyższej to auta niszowe, eleganckie, z obszernymi bagażnikami.

Mercedes Benz produkuje również wiele samochodów luksusowych. To modele prestiżowe, takie jak ekskluzywne coupe czy eleganckie limuzyny.

Modele terenowe to zarówno auta łączone w sobie cechy auta terenowego i limuzyny jak i przestronne, typowo miejskie SUV-y.

Popularnością cieszą się także minivany i vany marki. w 2003 roku hitem okazał się Mercedes Viano. Dostępny był również w wersji kempingowej. W 2005 roku wprowadzono na rynek Merdecesa klasy R, będącego stylowym połączeniem SUV-a, kombi i vana.

Szukasz oryginalnych części do Mercedesa, a może specjalisty, który zajmuje się naprawą i regeneracją sprzęgła?

Z pewnością zainteresuje Cię nasza oferta.

Dokonaj zamówienia telefonicznie: +48 609 888 868 | +48 609 888 838

Dokonaj zamówienia poprzez e-mail: kontakt@centrumsprzegiel.pl