• +48 534 029 029

Subaru

subaruJapońska marka samochodów Subaru produkuje auta osobowe, w tym modele terenowe, luksusowe oraz sportowe.

Historia firmy rozpoczyna się w roku 1917, czyli do czasów, kiedy w Japonii powstawały wielkie koncerny motoryzacyjne. Za założyciela marki uważa się japońskiego pioniera techniki lotniczej, Nakijamę. W 1917 roku założył on firmę Nakajima Aircraft Company, która rozwijała się bardzo dynamicznie.

Po II wojnie światowej została ona podzielona na 12 mniejszych przedsiębiorstw, które nie były ze sobą w żaden sposób powiązane. W latach 50-tych połowa z nich za zgodą ONZ została ponownie zjednoczona. W ten sposób powstał koncern Fuji Heavy Industries. Przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją sprzętu budowlanego, artykułów gospodarstwa domowego oraz maszyn rolniczych. Niedługo później koncern rozszerzył swoją działalność o motoryzację. Wtedy również powstało obecne logo firmy.

Na początku 1954 roku powstał pierwszy prototyp samochodu osobowego, znany jako Subaru 1500. W 1966 roku na rynku zadebiutował Subaru 1000. Posiadał on napęd na przednie koła, dobrze trzymał się drogi i zapewniał stabilność jazdy. Nieco później swój triumf przeżywał kolejny model, a mianowicie Subaru 360, trzy lata później R-2 i jego następca, Rex. Rok 1991 należał do dynamicznego i eleganckiego modelu Subaru SVX. W roku 1997 roku zadebiutowało sportowe Subaru Forester.

Obecnie marka Subaru produkuje wysokiej klasy samochody osobowe, luksusowe, sportowe i ter netowe. Najnowsza seria marki to Subaru Legacy i jego terenowa wersja Subaru Outback. Zostały zaprezentowane w 2099 roku.

Świadczymy usługi w zakresie regeneracji kół dwumasowych w samochodach tej marki. Posiadamy oryginalne części Subaru, co pozwala nam na przeprowadzanie prac na najwyższym poziomie.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego Centrum Sprzęgieł!

Dokonaj zamówienia telefonicznie: +48 609 888 868 | +48 609 888 838

Dokonaj zamówienia poprzez e-mail: kontakt@centrumsprzegiel.pl